Kimyasallar

HAVUZ KİMYASALLARI
TOZ KLOR AMBALAJLARI

HAVUZUNUZ İLK GÜNKÜ GİBİ OLSUN İSTERMİSİNİZ?

Ailenizi ve kendinizi hergün kollarına bıraktığınız havuzunuz düşündüğünüz kadar temiz ve güvenlimi?

sık bir havuz bakım düzeni olasılıkla sorunları önler ve havuzunuzu rahatlıkla denge de tutar. Oluşabilecek sorunları ve dengesizlikleri önlemek önceden yapılacak düzenli bakım ve önlemlerle hem çok daha kolay hem de çok daha hesaplıdır.

Havuzunuzun günlük, haftalık ve aylık bakımlarını lütfen ihmal etmeyiniz.

Bir havuzu temiz, berrak ve sağlıklı tutmak için, iki ana alana dikkat etmemiz gerekiyor. İlk olarak yüzme havuzunuzun kimyasal dengesi sağlanmalıdır, ve ikinci olarak havuzdaki istenmeyen kirler, tozlar, partiküller ve yabancı maddelerden arıtmamız gereklidir. Tüm bunları yaptıysanız size kalan artık sadece havuzunuz keyfini çıkarmak…

 

KİMYASALLARIN KULLANIMI

  1. PH Düşürücü : Test kitten okunan değerin 7.2 – 7.6 arası olması gereklidir.Havuz suyunun pH’ını 0.2 derece düşürmek için 100 m3 suya 1.5 kg pH düşürücü suyla karıştırılıp havuz yüzeyine serpilir.

 

ÖRNEK :

Ölçülen pH : 7.8  Havuz hacmi 100 m3

PH 7.4 olması için 3 kg pH düşürücü atılmalıdır.

 

  1. Toz Klor : İlk dolumda 100 m3 havuz suyuna 1 kg günlük kullanımda 100 m3 havuz suyuna 200 gr suyla karıştırılıp havuz yüzeyine serpilir veya dozaj pompası ile havuza verilir. Test kitten okunan değerin 0.5 – 1.5 ppm. arası olması gerekmektedir.

 

  1. Yosun Önleyici : İlk dolumda 100 m3 su için 2 lt yosun önleyici bir kovada suyla karıştırılıp havuz duvarlarına,zemine, savakların içine ve kenarına fırça ile sürülüp havuz doldurulduktan sonra yine 100 m3 havuz suyu için 2 lt hesabıyla yosun önleyici bir kovada sulandırılıp havuz yüzeyine serpilir.Haftalık kullanımda 100 m3 havuz suyuna 0.5 lt yosun önleyici suyla karıştırılıp havuz yüzeyine serpilir.

 

  1. Çöktürücü : Süpürge yapılmadan önce 100 m3 havuz suyuna 1lt çöktürücü suyla karıştırılıp havuz yüzeyine serpilir (akşam).1saat sonra pompa durdurulur.Sabah süpürge yapılır.

 

 

  1. Parlatıcı : 100 m3 havuz suyuna haftada 1 kez sadece denge doposuna 1 lt. parlatıcı suyla karıştırılıp dökülür. İlk dolduruşta’da aynı şekilde ve miktarda uygulanır.